lista kandydatów do Okręgowej Rady Adwokackiej

Liczba wybieranych osób:
12 członków i 3 zastępców

zgodnie z pkt 1 lit. c/ uchwały NRA nr 64/2019 z dnia 21 września 2019 r. w sprawie ustalenia liczby członków organów izb adwokackich oraz liczby ich zastępców w izbach zrzeszających: od 601 do 1000 adwokatów; na dzień 1 stycznia 2025 r. na liście było 999 adwokatów;

adw. Andrzej Chadaj

Bio

Na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie zostałem wpisany uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie z dnia 1983-03-14 a zawód adwokata wykonuję nieprzerwanie od 1983 roku. Od samego początku swojej pracy w samorządzie jestem bardzo zaangażowany we wszystkie powierzone mi zadania.

I.
Pełnione Funkcje:
Wizytator Zespołu Wizytatorów ORA w latach 1995-1998, 1999-2001
Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w latach:
2004-2007
2007-2010 z funkcją Skarbnika
2010-2013 z funkcją Skarbnika
2013 do chwili obecnej z funkcją Skarbnika od 2021 roku
Członek Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego w latach 2007-2008 oraz w roku 2013

II.
Od ponad 20 lat współorganizator Rajdów Rowerowych Izby Lubelskiej. M.in. w Krasnobrodzie, Suścu, Narolu, Kazimierzu Dolnym, Lasach Janowskich. Autor i przewodnik tras rajdowych.

III.
Wykładowca ORA. Od wielu lat prowadzi zajęcia z aplikantami trzeciego roku aplikacji z zakresu prawa gospodarczego. Członek komisji do przeprowadzania kolokwiów i sprawdzianów dla aplikantów adwokackich jak również członek jury przy przeprowadzaniu Konkursów Krasomowczych.

Osoba zgłaszająca - adw. Andrzej Maleszyk

adw. Maciej Chorągiewicz

Bio

Jestem członkiem Izby Adwokackiej w Lublinie od 2003 roku.

W Izbie Adwokackiej w Lublinie ukończyłem aplikację adwokacką, a od 29 marca 2008 roku jestem adwokatem. Od 2010 do chwili obecnej jestem członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, która w tej kadencji powierzyła mi funkcję Rzecznika Prasowego oraz Przewodniczącego Komisji Wizerunku. Od początku działalności w Samorządzie Adwokackim priorytetem dla mnie jest integracja środowiska adwokackiego, praca na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku Adwokatury oraz zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa. Stąd moje zaangażowanie w liczne akcje edukacyjne, społeczne, charytatywne oraz patriotyczne.

Istotne jest dla mnie organizowanie wydarzeń w Izbie Adwokackiej w Lublinie, które mają na celu integrację naszego środowiska. Wydarzenia te jak np.: Choinka, Dzień Dziecka czy Bal Adwokatury odbywają się od wielu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem, a także sprzyjają zacieśnianiu naszych relacji.

Wybrany byłem przez Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Lublinie na delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury w Katowicach w 2013 roku, Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie w 2016 roku oraz Krajowy Zjazd Adwokatury w Bydgoszczy w 2021 roku i z dumą reprezentowałem Izbę Adwokacką w Lublinie.

Osoba zgłaszająca - adw. Stanisław Estreich

adw. Dorota Dudek

Bio

Adwokatka wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie w 2020 r. Praktykuje głównie w obszarze prawa cywilnego, prawa antydyskryminacyjnego oraz szeroko pojętych praw człowieka. Członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, koordynatorka Koalicji na rzecz Równych Szans.

Wyróżniona w plebiscycie „Adwokatka Roku 2023” Naczelnej Rady Adwokackiej.

Aktywnie zaangażowana w działalność samorządową jako Koordynatorka ds. dostępności oraz członkini Komisji Doskonalenia Zawodowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie. 

Współautorka i autorka opinii prawnych do rządowych i poselskich projektów ustaw, min. w latach 2024-2025 do: rządowego projektu ustawy o związkach partnerskich, projektu nowelizacji Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści, projektu nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie mobbingu i dyskryminacji.

Ekspertka w zakresie wdrażania standardów równościowych w biznesie i mediach. Certyfikowana trenerka antydyskryminacyjna, wykładowczyni oraz ekspertka zewnętrzna komisji antymobbingowych i antydyskryminacyjnych. Autorka podcastu „Rozmowy o dyskryminacji” PTPA. 

Współautorka i autorka publikacji w obszarze praw człowieka i prawa antydyskryminacyjnego, m.in. raportu „Termin upłynął. Wdrażaj równość. Raport z badania stosowania ustawy z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania”.

W 2021 r. uzyskała tytuł mediatora. Uczestniczka programu Human Rights Education for Legal Professionals Rady Europy.

Z zaangażowaniem wspiera adeptów prawa – prowadzi wykłady w szkołach (m.in. w ramach Tygodnia Konstytucyjnego) oraz współtworzy jury Izbowego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich.

Prywatnie pasjonatka muzyki oraz prawa, historii i kultury amerykańskiej. Od 2011 r. prowadzi autorską audycję muzyczną w Akademickim Radiu Centrum. 

Osoba zgłaszająca - adw. Krystyna Drozd

adw. Wojciech Dudek

Bio

Koleżanki, Koledzy,

Kolega Jakub Cichosz zgłosił mnie w dniu dzisiejszym na listę kandydatów na członków Okręgowej Rady Adwokackiej, czym jestem niezmiernie zaszczycony. Nie umiałem mu odmówić.

Myślę, że to nie czas i miejsce na jakiekolwiek obietnice wyborcze (cóż tutaj obiecywać?). Ci którzy mieli okazje mnie poznać z pewnością wiedzą jakimi na co dzień kieruję się wartościami, jaką dumą napawa mnie możliwość współtworzenia naszej lokalnej adwokatury. Tych których nie miałem okazji spotkać na swej drodze, liczę że szybko poznam.

Tak więc parafrazując: (…) obowiązki swe wypełniać gorliwie, sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, a przede wszystkim godnie i zgodnie z zasadami koleżeństwa.

Osoba zgłaszająca - adw. Jakub Cichosz

adw. Diana Estreich-Florkowska

Bio

Diana Estreich-Florkowska jest adwokatką Izby Adwokackiej w Lublinie od 2014 roku. Mediatorka wpisana na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Lublinie i Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Lublinie. W ramach pracy na rzecz samorządu koordynowała szereg akcji społecznych i charytatywnych, w tym integrujących środowisko adwokackie, ponadto pełniąc funkcje:

-Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie w latach 2021-2025,

-Vice Prezeska Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Lublinie w latach 2023-2025,

-Członkini Komisji ds. Wizerunku przy ORA Lublin w latach 2021 do 2024,

-Członkini Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w latach 2021-2025, koordynatorka ogólnopolskich akcji edukacyjnych i wizerunkowych promowanych przez NRA w Izbie Lubelskiej,

-Przewodnicząca Komisji Integracji Środowiskowej „Kolektyw Koleżeński” w latach 2021-2025 i Vice Przewodnicząca w latach 2016-2021,

-Przewodnicząca „Komisji Interwencji i Praktyki Wykonywania Zawodu” w latach 2021 do 2023, a następnie jej członkini,

– Członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej,

-Koordynatorka Izbowa ds. pomocy humanitarnej Ukrainie,

-Współautorka scenariusza do zajęć edukacyjnych w ramach cyklicznej akcji

„ Prawo oczami dzieci”,

– Współorganizatorka „Noworocznego Spotkania Adwokatury Lubelskiej” i „Balu   Adwokatury Lubelskiej” w latach 2023, 2024 i 2025,

-Odznaczona Odznaką Adwokatura Zasłużonym w 2024 roku.

Osoba zgłaszająca - adw. Krzysztof Oleszczuk

adw. Krzysztof Gązwa

Bio

Zawód adwokata wykonuję od 2011 roku. Aplikację adwokacką odbyłem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie, pod patronatem adwokata Andrzeja Rybickiego. Równolegle kontynuowałem naukę, odbywając studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami strukturalnymi i prawa Unii Europejskiej. W trakcie aplikacji pracowałem w Kancelarii Jeżółkowski i Wspólnicy sp.k. w Warszawie, zajmując się obsługą dużych podmiotów gospodarczych z branży paliwowej, spożywczej i nieruchomości.

Obecnie prowadzę Kancelarię Adwokacką w Kraśniku. W ramach praktyki zawodowej zajmuję się głównie obsługą przedsiębiorstw z branży nieruchomości oraz agrobiznesu, podmiotów samorządowych jak i prowadzeniem praktyki ogólnej, reprezentując klientów indywidualnych. Zasiadam w radzie nadzorczej spółek – Tower Service sp. z o. o. z/s w Warszawie, a w przeszłości także Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego sp. z o. o.

Oprócz działalności zawodowej angażuję się w życie społeczności lokalnej. Od wielu lat jestem członkiem, a od 2019 roku Prezesem Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kraśniku, gdzie mogę pomóc w organizowaniu działalności charytatywnej, wolontariackiej dzieci i młodzieży oraz w prowadzeniu programów pomocowych adresowanych do dzieci, młodzieży i seniorów.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch nastoletnich synów. Interesuję się historią oraz zagadnieniami przyrodniczymi. Najchętniej wolny czas spędzam na świeżym powietrzu.

Po 14 latach praktyki zawodowej i obserwacji działalności naszego samorządu podjąłem decyzję o kandydowaniu na funkcję Członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. Pragnąłbym wykorzystać moją wiedzę i dotychczasowe doświadczenie w pracy na rzecz samorządu adwokackiego. Zawsze była dla mnie ważna aktywność społeczna. Uważam życie samorządowe za niezbędny składnik skutecznego wykonywania zawodu adwokata i gwarancję naszej niezależności. Współpraca między adwokatami, wzajemna wymiana doświadczeń umożliwiają działanie w najlepszym interesie klientów. Przy tym, dbałość o siebie nawzajem pozwala na godne reprezentowanie naszego wyjątkowego zawodu na zewnątrz i kontynuację chlubnej historii naszych poprzedników.

Mam nadzieję, że drogie Koleżanki i Koledzy poprą mnie w staraniach o pełnienie funkcji członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, gdzie będę mógł przyczynić się do rozwoju i wzmocnienia zawodu adwokata oraz naszej Izby.

Osoba zgłaszająca - adw. Andrzej Rybicki

adw. Natalia Jurkiewicz-Wrona

Bio

absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS,

od 2013 r. prowadzi indywidualną Kancelarię Adwokacką w Lublinie

w latach 2020 – 2024 Członek Okręgowej Rady Adwokackiej Izby Adwokackiej w Lublinie

Członek Komisji Wizerunku oraz Komisji Socjalno-Bytowej, a także Przewodnicząca Komisji Interwencji i Praktyki Wykonywania Zawodu

W trakcie pełnienia funkcji Członka ORA brała udział w organizacji 105-lecia Izby Adwokackiej w Lublinie oraz koordynowała liczne akcje wizerunkowe oraz społeczne i charytatywne, takie jak udział Izby w kolejnych Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy koncerty „Prawnicy z pomocą dla zwierząt”

W 2024 r. odznaczona Odznaką Adwokatura Zasłużonym

Osoba zgłaszająca - adw. Monika Sokołowska

adw. Ewa Kiełbowicz

Bio

adwokat Ewa Kiełbowicz wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie z dnia 1991-03-11.
Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego ORA w Lublinie w latach:
1992- 1995
1995-1998
1998 -2001

Członek komisji ORA przeprowadzających konkurs na aplikację adwokacką w latach 2000 r. i 2002 r.

Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w latach
2001 -2004 – Zastępca Sekretarza ORA, Kierownik Referatu Skarg
2004-2007 – Sekretarz ORA
2007 -2010 – Sekretarz ORA
2010 – 2025 -Członek Referatu Skarg

Członek Komisji Funduszu Samopomocy Koleżeńskiej w latach:
2002 – 2004

2021- 2025 Przewodnicząca Komisji socjalno-bytowej, 
Wieloletnia Koordynatorka Izbowa akcji poświęconych pamięci zmarłych adwokatów w tym akcji „Adwokatura Pamięta”.

Współautorka przewodnika poświęconego adwokatom pochowanym na cmentarzu przy ul. Lipowej, wydanego nakładem wydawnictwa Gaudium.
W 2010 roku uhonorowana Odznaką „Adwokatura Zasłużonym”

Osoba zgłaszająca - adw. Bartosz Przeciechowski

adw. Krzysztof Kukuryk

Bio

Wieloletni członek władz samorządowych.

Osoba zgłaszająca - adw. Stanisław Zdanowski

adw. Sławomir Kurys

Bio

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS Lublin, aplikację odbywał w rodzinnej Kancelarii Adwokackiej w Zamościu, a od roku 2000 – także w Zamościu – prowadzi własną praktykę adwokacką.

Były wieloletni sędzia Sądu Dyscyplinarnego ORA w Lublinie, obecnie wizytator ORA.  Lokalnie Przewodniczący Koła Adwokatury Ziemi Zamojskiej przy ORA w Lublinie oraz Prezes Zrzeszenia Prawników Polskich Oddział Zamość, wieloletni inicjator środowiskowych przedsięwzięć integracyjnych i społecznych m.in. lokalne spotkania świąteczne, WOŚP, Tour de Konstytucja, uroczystości 1 listopada oraz 11 listopada, organizacja Balu Prawnika-Lekarza w Zamościu, roztoczańskie wyjazdy rowerowe i kajakowe.           

W uznaniu działań, w 100-lecie odzyskania niepodległości i utworzenia Lubelskiej Izby Adwokackiej, wyróżniony został przez Naczelną Radę Adwokacką odznaczeniem „Zasłużony dla Adwokatury”, jako czwarty adwokat w powojennej historii zamojskiej palestry.

Osoba zgłaszająca - adw. Bartosz Przeciechowski

adw. Krzysztof Oleszczuk

Bio

Adwokat Krzysztof Oleszczuk absolwent Wydziału Humanistycznego i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po studiach rozpoczął aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Lublinie, którą ukończył w roku 2004 i w tym też roku został wpisany na listę adwokatów. Od tego czasu wykonuje praktykę w ramach indywidualnej kancelarii. W latach 2007-2010 członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie następnie w okresie 2010-2013 i 2013-2016 Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W kadencji 2016-2021 i 2021-2025 pełnił funkcję wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie będąc odpowiedzialnym za referat spraw osobowych i wizytacje jak również był członkiem Komisji ds. Szkolenia Aplikantów Adwokackich. Od kilkunastu lat wykładowca i egzaminator prowadzący zajęcia dla aplikantów adwokackich z zakresu prawa administracyjnego i cywilnego, kilkukrotnie powoływany w skład Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego z siedzibą w Lublinie jako egzaminator z zakresu prawa karnego. Wyróżniony odznaką Adwokatura Zasłużonym za pracę samorządową.

Osoba zgłaszająca - adw. Stanisław Estreich

adw. Agnieszka Remiś

Bio

Adwokat Agnieszka Remiś adwokat Izby Lubelskiej od 2011 r., ukończyłam Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kancelarię prowadzę w Chełmie.

Od marca 2021 r. jestem zastępca Przewodniczącej Koła Adwokatury Ziemi Chełmskiej.

Chciałabym uczynić więcej dla dobrego dialogu w naszej społeczności, którą czeka zmiana pokoleniowa. Chciałbym, abyśmy nie ustawali w poprawie warunków pracy Adwokatów naszym interesie.

Osoba zgłaszająca - adw. Tomasz Otkała

adw. Tomasz Rowiński

Bio

Praktykę adwokacką prowadzę od 2008 r. w Lublinie. Uważam jednak, że w naszym samorządzie większą rolę niż obecnie, powinny odgrywać również osoby prowadzące kancelarie poza Lublinem.
Przez trzy kolejne kadencje, począwszy od 2010 r. byłem sędzią dyscyplinarnym w Sądzie Dyscyplinarnym Izby Adwokackiej w Lublinie
W obecnej kadencji jestem zastępcą członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, starając się aktywnie brać udział w pracach samorządu.
Przez szereg lat angażowałem się w przebieg wielu zgromadzeń naszej Izby uczestnicząc w pracach Prezydium Zgromadzenia, Komisji Skrutacyjnej czy Wnioskowej.
Od marca 2023 roku przewodniczę pracom Komisji Adwokatura 2.0
Jako członek rady, w przyszłej kadencji, chciałabym kontynuować inicjatywy Komisji Adwokatura 2.0 w szczególności na rzecz transparentności i poprawy sytuacji adwokatów na dość ciężkim rynku usług prawnych. W mojej ocenie należy zwiększyć aktywność władz samorządowych, przez co zostanie wzmocniona pozycja naszego samorządu. Zwiększenie zewnętrznej aktywności władz samorządowych powinno być oparte o większe zaangażowanie wszystkich członków naszej izby. Należy jak najszybciej uruchomić anglojęzyczną wersję naszej strony, celem poszerzenia dostępności naszych usług dla klientów obcojęzycznych. Uważam też, że aktywność w samorządzie powinna pozostawać z daleka od bieżącej polityki. W skrócie, należy skupić się na wzmocnieniu pozycji naszego samorządu poprzez wewnętrzną integrację i budowanie pozytywnego wizerunku adwokatury lubelskiej.
Swoją działalność samorządową chcę prowadzić również jako Delegat na Krajowym Zjedzie Adwokatury.

Osoba zgłaszająca - adw. Jolanta Karczmarczyk-Maksym

adw. Seweryna Sajna

Bio

Absolwentka UMCS w Lublinie. Od grudnia 1998r. aplikant adwokacki, od
listopada 2002r. adwokat w Izbie Adwokackiej w Lublinie. W latach 2004-2010
sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie. Od 2013r. członek
Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W latach 2014-2021 rzecznik prasowy
ORA w Lublinie, w latach 2016-2021 przewodnicząca Komisji ds. Wizerunku
ORA w Lublinie, w latach 2013-2021 członek Komisji Kształcenia Aplikantów
Adwokackich i Doskonalenia Zawodowego Adwokatów ORA w Lublinie. Od
2016r. członek Komisji Edukacji Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej. W
latach 2013-2021 delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury. Od 2014r. wykładowca
w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich I i II roku.
W 2019r. odznaczona przez Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej odznaką
„Adwokatura Zasłużonym”. W 2021r. odznaczona medalem „Prezydenta Miasta
Lublin”.

Osoba zgłaszająca - adw. Małgorzata Banach

adw. Monika Sokołowska

Bio

Adwokatka Izby Lubelskiej od 2011 roku, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych SWPS na kierunku „Podstawy pomocy psychologicznej dla rodzin i mediacje rodzinne”; aktualnie wykładowczyni SWPS  na tym kierunku z zakresu elementów prawa rodzinnego i mediacji rodzinnych; mediatorka wpisana na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie.

Funkcje pełnione w ramach samorządu adwokackiego:

  • Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie w kadencji 2021-2025,
  • Kierowniczka Referatu Skarg ORA w kadencji 2021-2025,
  • Członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (w okresie IV 2021-II 2023 jego Przewodnicząca),
  • Prezeska Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Lublinie od VII 2021 do obecnie,
  • Członkini Komisji ds. Wizerunku przy ORA Lublin,
  • Członkini Komisji Socjalno-Bytowej przy ORA Lublin,
  • Koordynatorka izbowa ds. pomocy prawnej Ukrainie,
  • Członkini Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (także koordynatorka izbowa w Radzie Konsultacyjnej CM NRA w okresie VI 2021-XI 2022);
  • W latach 2016-2021 sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie
  • Przewodnicząca i współzałożycielka Komisji ds. Integracji Samorządowej ”Kolektyw Koleżeński” przy ORA Lublin (w ubiegłej kadencji);

Współautorka scenariuszy do filmów w reż. Bartosza Staszewskiego pt. „Niezależna. O Adwokaturze Lubelskiej” oraz „Wolność i niezależność. Stulecie kobiet w Adwokaturze Lubelskiej i Warszawskiej”.

Inicjatorka i koordynatorka inicjatyw samorządowych, w tym edukacyjnych i społecznych, członkini zespołu organizacji obchodów 100-lecia oraz 105-lecia Izby Adwokackiej w Lublinie 

Współautorka monografii „Przeciwko Goliatowi. Poradnik dla kobiet doświadczających przemocy”, oraz rozdziału nt. „Ochrona praw kobiet w polskim systemie prawnym a zagrożenie wypowiedzeniem konwencji stambulskiej” w publikacji naukowej pod red. adw. dr Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej pt. „Wymiar sprawiedliwości w państwie prawa „; 

Oznaczona odznaką Adwokatura Zasłużonym, Medalem NRA Bene Merentibus oraz Medalem Prezydenta Miasta Lublin

Laureatka pierwszego wyróżnienia w konkursie Kobieta Adwokatury 2018 roku

Członkini Stowarzyszenia Ochrony Praworządności Stopraw.pl

Osoba zgłaszająca - adw. Bartosz Przeciechowski

adw. Krzysztof Sokołowski

Bio

W latach 2021-2025 pełniłem funkcje:

▪ członka ORA w Lublinie, członka prezydium ORA, zastępcy Sekretarza ORA
▪ Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury w latach 2021-2025
▪ Członka Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej
▪ Członka Komisji Finansowej przy ORA w Lublinie
▪ Przewodniczącego Komisji Doskonalenia Zawodowego

W czasie kadencji Okręgowej Rady Adwokackiej zajmowałem się m.in.:

▪ Organizacją referatu przydziału spraw z urzędu, w ramach którego:
– została opracowana instrukcja przydziału spraw z urzędu wprowadzająca przejrzyste i transparentne zasady przydziału spraw według kolejności wpisu na poszczególne listy
– zostały przekazane do kompetencji Prezesów Sądów sprawy dotyczące wskazywania kandydatów na kuratorów, co znaczenie zmniejszyło wydatki ORA na korespondencję (spraw kuratorskich było 1000-1100 rocznie)
– Została wdrożona kontrola przydziału spraw karnych przez sądy
– reprezentowałem Izbę w sporze przed WSA w Lublinie ws. udostępnienia przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, w trybie dostępu do informacji publicznej, listy spraw z urzędu przydzielanych w sprawach karnych
– reprezentowałem Izbę w sporze z Prezesem Sądu Rejonowego w Zamościu ws. udostępnienia w trybie dostępu do informacji publicznej listy spraw z urzędu przydzielanych w sprawach karnych
▪ Organizacją szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego w ramach, których:
– przemodelowane został wachlarz szkoleń
– zostały opracowane przeze mnie regulaminy Sekcji Praktyków Prawa
– wprowadzony model szkolenia praktycznego w ramach Warsztatow z Sądem
▪ W ramach regulacji stanów prawnych dotyczących własności nieruchomości oraz spraw majątkowych Izby:
– opracowałem Instrukcję Zarządzania Wierzytelnościami, która wprowadziła reguły kontroli ściągalności zaległych wierzytelności, przyczyniając się do istotnego zmniejszenia stanu zaległości z początku kadencji
– uczestniczyłem w negocjacjach i redakcji umowy najmu na lokal położony w Lublinie przy ul. Grottgera
– przygotowałem tekst umowy inwestycyjnej dotyczącej wybudowania obiektu biurowo-usługowego na nieruchomości gruntowej położonej w Lubartowie
– opracowałem analizę wariantów uregulowania stanu prawnego nieruchomości w Kraśniku, a w tym także koordynowałem opracowanie przez geodetę mapy synchronizacyjnej wraz z odtworzeniem zmian stanu prawnego, które w zamierzaniu mają pozwolić na ujawnienie w dziele III księgi wieczystej prawa użytkowania na rzecz Izby Adwokackiej w Lublinie
▪ Koordynowałem prace nad stworzeniem nowej strony internetowej Izby

W roku 2019 zostałem uhonorowany odznaką Adwokatura Zasłużonym

Osoba zgłaszająca - adw. Bartosz Przeciechowski
Scroll to Top