Liczba wybieranych osób:
12 delegatów na KZA
zgodnie z treścią uchwały NRA nr 151/2024 z dnia 24 maja 2024 roku w sprawie ustalenia parytetu; na dzień 11 lutego 2025 (dzień zwołania zgromadzenia wyborczego) na listę wpisanych było 1000 osób, zaś liczbę delegatów zaokrągla się w górę;
adw. Małgorzata Banach

adw. Małgorzata Banach
Absolwentka Wydziału Prawa UMCS w Lublinie. W 2004 r. wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie, po odbyciu aplikacji adwokackiej. W latach 2007-2013 sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie, w latach 2013-2016 wiceprezes Sądu Dyscyplinarnego, od 2016 Prezes Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie. W 2016 roku Delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie oraz w 2021 roku W 2016 roku Delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury w Bydgoszczy. Wykładowca w systemie szkolenia aplikantów adwokackich, członek komisji egzaminacyjnej na egzaminie adwokackim. W 2019 r. wyróżniona odznaką ,,Adwokatura Zasłużonym”. Komandor Klubu Motocyklowego Adwokatury Polskiej.
adw. Beata Chadaj

adw. Beata Chadaj
Adwokat Beata Chadaj wpis na listę adwokatów uzyskałam 2 lutego 1985r. Praktykę adwokacką wykonuję od maja 1985r., w Lublinie, początkowo w Zespole Adwokackim nr 2 a następnie w latach 1997 – 2003 w Indywidualnej Kancelarii Adwokackiej. Od 2004 r do chwili obecnej jestem Partnerem w spółce A. i B. Chadaj Spółka Partnerska Adwokatów.
W ramach działalności samorządowej w latach 1995 – 2010 byłam sędzią Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie, przy czym w latach 2007 – 2010 pełniłam funkcję Zastępcy Prezesa Sądu Dyscyplinarnego.
Na Krajowym Zjeździe Adwokatury w 2010r. zostałam wybrana do Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, w którym orzekałam w latach 2010 – 2013.
Byłam również członkiem Komisji ds. szkolenia aplikantów i doskonalenia zawodowego adwokatów ( w latach 2007 – 2010 ) oraz Komisji Egzaminacyjnej ds. egzaminu adwokackiego ( w latach 2007 – 2010 ).
Od kilkudziesięciu latach jestem wykładowcą i prowadzę szkolenia dla aplikantów.
W roku 2010 otrzymałam odznakę Adwokatura Zasłużonym.
Byłam również delegatem Izby Lubelskiej na ostatnim Krajowym Zjeździe Adwokatury, na którym została wybrana na Sędziego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego. Funkcję tę wypełniałam przez cały okres kadencji.
Ponowny wybór na Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury umożliwiłby zgłoszenie mojej kandydatury na Sędziego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego.
adw. Maciej Chorągiewicz

adw. Maciej Chorągiewicz
W Izbie Adwokackiej w Lublinie ukończyłem aplikację adwokacką, a od 29 marca 2008 roku jestem adwokatem. Od 2010 do chwili obecnej jestem członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, która w tej kadencji powierzyła mi funkcję Rzecznika Prasowego oraz Przewodniczącego Komisji Wizerunku. Od początku działalności w Samorządzie Adwokackim priorytetem dla mnie jest integracja środowiska adwokackiego, praca na rzecz kształtowania pozytywnego wizerunku Adwokatury oraz zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa. Stąd moje zaangażowanie w liczne akcje edukacyjne, społeczne, charytatywne oraz patriotyczne.
Istotne jest dla mnie organizowanie wydarzeń w Izbie Adwokackiej w Lublinie, które mają na celu integrację naszego środowiska. Wydarzenia te jak np.: Choinka, Dzień Dziecka czy Bal Adwokatury odbywają się od wielu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem, a także sprzyjają zacieśnianiu naszych relacji.
Wybrany byłem przez Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Lublinie na delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury w Katowicach w 2013 roku, Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie w 2016 roku oraz Krajowy Zjazd Adwokatury w Bydgoszczy w 2021 roku i z dumą reprezentowałem Izbę Adwokacką w Lublinie.
adw. Paweł Daszczuk

adw. Paweł Daszczuk
Jestem adwokatem, doktorem nauk prawnych oraz adiunktem w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłem także podyplomowe studia Master of Business Administration (MBA).
Na listę adwokatów zostałem wpisany w 2013 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem jako aplikant adwokacki w kancelariach adwokackich mec. Janusza Łomży, gdzie zajmowałem się obsługą podmiotów korporacyjnych, oraz mec. Stanisława Estreicha, prowadząc sprawy cywilne i karne, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań procesowych. Od 2013 roku prowadzę wraz z moimi wspólnikami kancelarię adwokacką DSP Daszczuk Siembida Pękalski Dyś z siedzibą w Lublinie przy ul. Jasnej 8.
W 2010 roku zostałem zatrudniony jako asystent w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, gdzie prowadzę zajęcia z prawa handlowego oraz prawa przedsiębiorców. W czerwcu 2019 roku obroniłem rozprawę doktorską pt. „Kurator prawa materialnego przedsiębiorcy – osoby prawnej”, przed komisją powołaną przez Radę Wydziału Prawa i Administracji UMCS.
Od czerwca 2021 roku jestem członkiem Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Lublinie. Prowadzę również szkolenia dla aplikantów adwokackich i adwokatów, w tym z zakresu obsługi prawnej przedsiębiorców.
Jestem autorem artykułów naukowych z zakresu prawa gospodarczego i handlowego oraz prawa karnego skarbowego, a także współautorem publikacji zbiorowych. W listopadzie 2021 roku nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukazała się moja monografia pt. „Kurator jako przedstawiciel ustawowy osoby prawnej”. W lutym 2022 roku uzyskałem stanowisko adiunkta w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.
Od maja 2022 roku pełnię funkcję opiekuna Koła Naukowego Prawa Handlowego działającego przy Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.
Specjalizuję się w sprawach podatkowych, gospodarczych i karnych skarbowych. Z wielką chęcią dzielę się moim doświadczeniem z koleżankami i kolegami, zamierzam także wykorzystać zaufanie, którym mnie Państwo darzycie, do pracy na rzecz samorządu zawodowego.
adw. Krystyna Drozd

adw. Krystyna Drozd
Aplikację adwokacką odbyła po zakończeniu aplikacji sądowej i zdaniu egzaminu sędziowskiego. W 1989 r. wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie.
Nieprzerwanie od 1992 r. Delegat na wszystkie Krajowe Zjazdy Adwokatury. W latach 1992 – 1995 sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie.
Od roku 1995 (z przerwą w latach 2010-2013) do chwili obecnej Członek ORA w Lublinie pełniąca funkcje: Sekretarza, Skarbnika, Kierownika szkolenia aplikantów adwokackich łącząc ją z funkcją Wicedziekana ORA.
Od wielu lat zaangażowana w szkolenie aplikantów adwokackich jako wykładowca i członek komisji egzaminacyjnych.
adw. Stanisław Estreich

adw. Stanisław Estreich
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
adw. Krzysztof Kukuryk

adw. Krzysztof Kukuryk
adw. Bartosz Kwiatkowski

adw. Bartosz Kwiatkowski
adw. Krzysztof Oleszczuk

adw. Krzysztof Oleszczuk
Adwokat Krzysztof Oleszczuk absolwent Wydziału Humanistycznego i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Po studiach rozpoczął aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Lublinie, którą ukończył w roku 2004 i w tym też roku został wpisany na listę adwokatów. Od tego czasu wykonuje praktykę w ramach indywidualnej kancelarii. W latach 2007-2010 członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie następnie w okresie 2010-2013 i 2013-2016 Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W kadencji 2016-2021 i 2021-2025 pełnił funkcję wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie będąc odpowiedzialnym za referat spraw osobowych i wizytacje jak również był członkiem Komisji ds. Szkolenia Aplikantów Adwokackich. Od kilkunastu lat wykładowca i egzaminator prowadzący zajęcia dla aplikantów adwokackich z zakresu prawa administracyjnego i cywilnego, kilkukrotnie powoływany w skład Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego z siedzibą w Lublinie jako egzaminator z zakresu prawa karnego. Wyróżniony odznaką Adwokatura Zasłużonym za pracę samorządową.
adw. Karol Paszek

adw. Karol Paszek
Jestem adwokatem od 2014 roku.
Wychowałem się w Lublinie i choć prawniczo kształciłem się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, to właśnie z lubelskim środowiskiem adwokackim postanowiłem wiązać swoją przyszłość.
Od początku aplikacji adwokackiej interesowała mnie praca na rzecz samorządu adwokackiego. Byłem starostą roku oraz przewodniczącym samorządu aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Lublinie.
W 2016 r. zostałem wybrany na członka Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Lublinie.
Od 2021 r. pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Izby Adwokackiej w Lublinie, korzystając z wcześniej zdobytego doświadczenia.
Prowadzę wykłady w ramach szkolenia aplikantów adwokackich, jestem również recenzentem Młodej Palestry – ogólnopolskiego czasopisma aplikantów adwokackich.
Interesuję się m.in. sportem, nowymi technologiami i historią.
adw. Bartosz Przeciechowski

adw. Bartosz Przeciechowski
Urodzony w 1974 r. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lublinie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aplikant adwokacki w latach 1999-2003, w tym czasie organizator ogólnopolskich szkoleń dla aplikantów adwokackich. W 2003 roku wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Lublinie.
Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie od 20.02.2021 r.
Członek Naczelnej Rady Adwokackiej od 2016 do 2020 r., wcześniej członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie w latach 2010 – 2016.
Delegat Izby Adwokackiej w Lublinie na Krajowe Zjazdy Adwokatury w latach 2007 – 2024.
W latach 2007-2010 członek Komisji Wykonywania Zawodu i Organizacji Adwokatury przy NRA, a w latach 2013-2016 członek Komisji Komunikacji Społecznej przy NRA.
Członek Komisji Wizerunku i Opieki Prawnej oraz Komisji Wykonywania Zawodu NRA w kadencji 2016-2020. 23 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie współprowadził Galę obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.
Członek zarządu Stowarzyszenia Ochrony Praworządności Stopraw.pl, zrzeszającego przedstawicieli zawodów prawniczych, w tym adwokatów.
Odznaczony odznaką „Adwokatura Zasłużonym” i Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
adw. Tomasz Rowiński

adw. Tomasz Rowiński
Praktykę adwokacką prowadzę od 2008 r. w Lublinie. Uważam jednak, że w naszym samorządzie większą rolę niż obecnie, powinny odgrywać również osoby prowadzące kancelarie poza Lublinem.
Przez trzy kolejne kadencje, począwszy od 2010 r. byłem sędzią dyscyplinarnym w Sądzie Dyscyplinarnym Izby Adwokackiej w Lublinie
W obecnej kadencji jestem zastępcą członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, starając się aktywnie brać udział w pracach samorządu.
Przez szereg lat angażowałem się w przebieg wielu zgromadzeń naszej Izby uczestnicząc w pracach Prezydium Zgromadzenia, Komisji Skrutacyjnej czy Wnioskowej.
Od marca 2023 roku przewodniczę pracom Komisji Adwokatura 2.0
Jako członek rady, w przyszłej kadencji, chciałabym kontynuować inicjatywy Komisji Adwokatura 2.0 w szczególności na rzecz transparentności i poprawy sytuacji adwokatów na dość ciężkim rynku usług prawnych. W mojej ocenie należy zwiększyć aktywność władz samorządowych, przez co zostanie wzmocniona pozycja naszego samorządu. Zwiększenie zewnętrznej aktywności władz samorządowych powinno być oparte o większe zaangażowanie wszystkich członków naszej izby. Należy jak najszybciej uruchomić anglojęzyczną wersję naszej strony, celem poszerzenia dostępności naszych usług dla klientów obcojęzycznych. Uważam też, że aktywność w samorządzie powinna pozostawać z daleka od bieżącej polityki. W skrócie, należy skupić się na wzmocnieniu pozycji naszego samorządu poprzez wewnętrzną integrację i budowanie pozytywnego wizerunku adwokatury lubelskiej.
Swoją działalność samorządową chcę prowadzić również jako Delegat na Krajowym Zjedzie Adwokatury.
adw. Seweryna Sajna

adw. Seweryna Sajna
Absolwentka UMCS w Lublinie. Od grudnia1998r. aplikant adwokacki, od listopada 2002r. adwokat w Izbie Adwokackiej w Lublinie. W latach 2004-2010 sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie. Od 2013r. członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W latach 2014-2021 rzecznik prasowy ORA w Lublinie, w latach 2016-2021 przewodnicząca Komisji ds. Wizerunku ORA w Lublinie, w latach 2013-2021 członek Komisji Kształcenia Aplikantów Adwokackich i Doskonalenia Zawodowego Adwokatów ORA w Lublinie. Od 2016r. członek Komisji Edukacji Prawnej Naczelnej Rady Adwokackiej. W latach 2013-2021 delegat na Krajowy Zjazd Adwokatury. Od 2014r. wykładowca w ramach szkoleń dla aplikantów adwokackich I i II roku. W 2019r. odznaczona przez Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej odznaką „Adwokatura Zasłużonym”. W 2021r. odznaczona medalem „Prezydenta Miasta Lublin”.
adw. Piotr Selwa

adw. Piotr Selwa
Adwokat od 2015 roku.
Zasłużony Honorowy Krwiodawca.
Członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.
Na Krajowym Zjeździe Adwokatury chciałbym być głosem młodego pokolenia Adwokatek i Adwokatów naszej Izby.
Bardzo proszę o Państwa głosy.
adw. Monika Sokołowska

adw. Monika Sokołowska
Adwokatka Izby Lubelskiej od 2011 roku, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz studiów podyplomowych SWPS na kierunku „Podstawy pomocy psychologicznej dla rodzin i mediacje rodzinne”; aktualnie wykładowczyni SWPS na tym kierunku z zakresu elementów prawa rodzinnego i mediacji rodzinnych; mediatorka wpisana na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie.
Funkcje pełnione w ramach samorządu adwokackiego:
- Sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie w kadencji 2021-2025,
- Kierowniczka Referatu Skarg ORA w kadencji 2021-2025,
- Członkini Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (w okresie IV 2021-II 2023 jego Przewodnicząca),
- Prezeska Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Lublinie od VII 2021 do obecnie,
- Członkini Komisji ds. Wizerunku przy ORA Lublin,
- Członkini Komisji Socjalno-Bytowej przy ORA Lublin,
- Koordynatorka izbowa ds. pomocy prawnej Ukrainie,
- Członkini Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej (także koordynatorka izbowa w Radzie Konsultacyjnej CM NRA w okresie VI 2021-XI 2022);
- W latach 2016-2021 sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Lublinie;
- Przewodnicząca i współzałożycielka Komisji ds. Integracji Samorządowej ”Kolektyw Koleżeński” przy ORA Lublin (w ubiegłej kadencji);
Współautorka scenariuszy do filmów w reż. Bartosza Staszewskiego pt. „Niezależna. O Adwokaturze Lubelskiej” oraz „Wolność i niezależność. Stulecie kobiet w Adwokaturze Lubelskiej”.
Inicjatorka i koordynatorka inicjatyw samorządowych, w tym edukacyjnych i społecznych, członkini zespołu organizacji obchodów 100-lecia oraz 105-lecia Izby Adwokackiej w Lublinie.
Współautorka monografii „Przeciwko Goliatowi. Poradnik dla kobiet doświadczających przemocy”, oraz rozdziału nt. „Ochrona praw kobiet w polskim systemie prawnym a zagrożenie wypowiedzeniem konwencji stambulskiej” w publikacji naukowej pod red. adw. dr Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej pt. „Wymiar sprawiedliwości w państwie prawa „;
Oznaczona odznaką Adwokatura Zasłużonym, Medalem NRA Bene Merentibus oraz Medalem Prezydenta Miasta Lublin
Laureatka pierwszego wyróżnienia w konkursie Kobieta Adwokatury 2018 roku
Członkini Stowarzyszenia Ochrony Praworządności Stopraw.pl
adw. Krzysztof Sokołowski

adw. Krzysztof Sokołowski
W latach 2021-2025 pełniłem funkcje:
- członka ORA w Lublinie, członka prezydium ORA, zastępcy Sekretarza ORA
- Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury w latach 2021-2025
- Członka Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej
- Członka Komisji Finansowej przy ORA w Lublinie
- Przewodniczącego Komisji Doskonalenia Zawodowego
W czasie kadencji Okręgowej Rady Adwokackiej zajmowałem się m.in.:
- Organizacją referatu przydziału spraw z urzędu, w ramach którego:
- opracowana instrukcja przydziału spraw z urzędu wprowadzająca przejrzyste i transparentne zasady przydziału spraw według kolejności wpisu na poszczególne listy
- – zostały przekazane do kompetencji Prezesów Sądów sprawy dotyczące wskazywania kandydatów na kuratorów, co znaczenie zmniejszyło wydatki ORA na korespondencję (spraw kuratorskich było 1000-1100 rocznie)
- Została wdrożona kontrola przydziału spraw karnych przez sądy
- reprezentowałem Izbę w sporze przed WSA w Lublinie ws. udostępnienia przez Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, w trybie dostępu do informacji publicznej, listy spraw z urzędu przydzielanych w sprawach karnych
- reprezentowałem Izbę w sporze z Prezesem Sądu Rejonowego w Zamościu ws. udostępnienia w trybie dostępu do informacji publicznej listy spraw z urzędu przydzielanych w sprawach karnych
- Organizacją szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego w ramach, których:
- przemodelowane został wachlarz szkoleń
- zostały opracowane przeze mnie regulaminy Sekcji Praktyków Prawa
- wprowadzony model szkolenia praktycznego w ramach Warsztatow z Sądem
- W ramach regulacji stanów prawnych dotyczących własności nieruchomości oraz spraw majątkowych Izby:
- opracowałem Instrukcję Zarządzania Wierzytelnościami, która wprowadziła reguły kontroli ściągalności zaległych wierzytelności, przyczyniając się do istotnego zmniejszenia stanu zaległości z początku kadencji
- uczestniczyłem w negocjacjach i redakcji umowy najmu na lokal położony w Lublinie przy ul. Grottgera
- przygotowałem tekst umowy inwestycyjnej dotyczącej wybudowania obiektu biurowo-usługowego na nieruchomości gruntowej położonej w Lubartowie
- opracowałem analizę wariantów uregulowania stanu prawnego nieruchomości w Kraśniku, a w tym także koordynowałem opracowanie przez geodetę mapy synchronizacyjnej wraz z odtworzeniem zmian stanu prawnego, które w zamierzaniu mają pozwolić na ujawnienie w dziele III księgi wieczystej prawa użytkowania na rzecz Izby Adwokackiej w Lublinie
- Koordynowałem prace nad stworzeniem nowej strony internetowej Izby
- opracowana instrukcja przydziału spraw z urzędu wprowadzająca przejrzyste i transparentne zasady przydziału spraw według kolejności wpisu na poszczególne listy
W roku 2019 zostałem uhonorowany odznaką Adwokatura Zasłużonym
adw. Paulina Warząchowska

adw. Paulina Warząchowska
W zakresie mojej kandydatury na delegata do KZA:
Adwokat od 2015 roku. W poprzedniej kadencji członek komisji finansowej oraz wiceprzewodnicząca Komisji Adwokatura 2.0.
Jako kandydatka ubiegająca się o stanowisko delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury zamierzam reprezentować wolę adwokatów Naszej Izby. Dlatego zamierzam:
1. informować Państwa, co będzie przedmiotem obrad
2. pytać Państwa o zdanie, co do sposobu głosowania przez delegatów naszej Izby
3.przedstawiać jawną informację kto dostosował się do Państwa woli
adw. Stanisław Zdanowski

adw. Stanisław Zdanowski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa karnego. Były członek władz samorządowych Izby Adwokackiej w Lublinie. W latach 2005-2010 rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. W okresie od 2010 do 2016 roku wicedziekan – kierownik szkolenia aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Lublinie. W latach 2017-2021 zastępca sekretarza Rady. Wieloletni wykładowca i egzaminator z zakresu prawa karnego. Członek państwowych komisji egzaminacyjnych do naboru na aplikację adwokacką i do przeprowadzenia końcowych egzaminów adwokackich. Wieloletni delegat Izby Adwokackiej w Lublinie na zjazdy Adwokatury.
W 2008 r. wyróżniony odznaką „Adwokatura Zasłużonym”.